Rüya Tabirleri “H” Harfi Rüya Tabiri Sözlüğü

HACI
Rüyada hacı görmek güzel söz işitmek demektir. Hacı olduğunu görende hiç beklemediği biryerden kısmeti var demektir.
HAKSIZLIK
Kendisine haksızlık yapıldığını görmek tam aksine iyilik görür. Fakat başkasına haksızlıkyapmış demektir. Onun çevresindeki insanların tavsiyelerine itimat etmesi gerektiği demektir.
HALI
Zenginliğin ve bolluğun haber verir. Halı, varlıklı arkadaşlara sahip olacağınızı belirtir. Halıüzerinde yürüdüğünü görmek, mutlu olacağınızı işaret eder.
HAMİLELİK
Hamile olduğunuzu gördüyseniz, mutsuz bir evlilik hayatınız olacak. Rüya sahibi gerçekte dehamileyse, sorunsuz bir dönem geçirecek ve sağlıklı bir çocuk sahibi olacak demektir.
HAMUR
Hamur yoğurduğunu gören kimse kendi gayreti sayesinde başarılı olacak demektir. Tek
başına girişim yaparak arzu ettiği konuma geleceğini işaret eder. Hamur mayalamak ailedenaldığı parayı, sermayeyi artıracak ve bir servet sahibi olacak anlamındadır. Hamur kızartmak,murada ermek demektir.
HANÇER
Rüyada hançer güç, kuvvet anlamına gelir. Elinde hançer olduğunu gören kimse güçlenir.Elindeki hançeri kendine saplayan, işle ilgili hata işlemiş demektir. Başkasına saplayan, biriyilik yapar ve karşılığını alır anlamındadır. Paslı hançer kişinin inat, huysuzluk nedeniyleçevresindekilerle arasının bozulacağını haber verir.
HAP
Hap içtiğinizi gördüyseniz, çok ağır sorumluluk üstleneceğiniz, ancak yeteri karşılığınıalacaksınız demektir.
HAPİS
Uğursuzluk ve mutlu olamamak anlamına gelir. Hapishaneden birinin çıktığını görmek,sevinmek anlamına gelir.
HARABE
Harabe rüyaları iki farklı şekilde yorumlanır. Harabede olduğunu gören kimsenin bütün ümidiyok olur. Kısmeti kapanır. Evinde türlü sıkıntı, bela ortaya çıkar. Harabeden çıkan kimse,sıkıntıları aşmış karanlıkları geride bırakmış demektir. Yeni bir hayata başlamakanlamındadır.
HARİTA
İş hayatınızda canınızı sıkacak bazı değişiklikler olacak. Fakat kısa sürede işler yolunagirecek.
HASTA
Rüyasında hastalandığını görmek sağlığın iyi olduğunu anlatır. Pek nadir hastalık rüyasıolduğu gibi çıkar. Hasta olarak yattığını gören yola gidecek demektir..
HAVUÇ
Bir yerde havuç topladığını gören kimse çok çalışmasına rağmen az para kazanır demektir.Fakat rüyasında havuç satın alan işlerini kolaylıkla yoluna koyar ve para sıkıntısı çekmezanlamındadır. Havuç yemek mide ve karaciğerle ilgili bir hastalığa yorumlanır.
HAVUZ
İçinde temiz su bulunan bir havuza baktığını görmek geleceğinin çok parlak olmasına yorulur.Fakat içindeki su kirli, bulanık ve yosunluysa geçmişte kaldığı sanılan sorunlar, kavgalartekrarlanacaktır. Bu yüzden hayal kırıklığı da yaşayabilir.
HAYVAN
Rüyada bir sürü hayvan görmek, aşıklar için çok mana yüklüdür ve bu rüya, yakında olacakdüğünü haber verir.
HEDİYE
Birinden hediye aldığını görmek, aşk yaşamında hem de iş yaşamında şanslı ve mutluolacağınızı haber verir.
HELVA
Helva rüyaları daima helal, hayır işi, yardım olarak yorumlanır.Rüyasında helva aldığınıgören kişi pek çaba sarf etmeden iyi kazanç elde edecektir. Helva pişirdiğini gören birazçabayla büyük kısmeti yakalar anlamındadır. Geniş kapta helva yapıp dağıtan hayır yapmayıseviyor demektir.
HEMŞİRE
Büyük bir sorununuzu aşabilmek için başkalarının yardımını alacaksınız demektir.HEYKEL
İşinizi değiştirecek daha iyi bir işe gireceksiniz demektirHIRSIZ
Bazı hasımlarınız var demektir. Evinizin soyulduğunu gördüyseniz, bazı sıkıntılar yaşadıktansonra amaçlarınıza ulaşacaksınız anlamındadır. Kendinizin hırsız olduğunu gördüyseniz,işleriniz ters gidecek. Hırsız kovalıyor ve yakalıyorsanız, hasımlarınıza galip geleceksinizdemektir.
HİZMETÇİ
Dertli günlerden sonra, maddi açıdan rahata ereceksiniz anlamındadır.HOROZ
Rüyada horoz görmek çok iye yorulur. Horoz dertlerin geçeceğini bildirir. Horoz ayrıca güçlüelinde türlü imkan bulunan biri olarak ta yorumlanır.
HUBUBAT
Rüyada görülen buğday başakları kazancın artmasına, çavdar, yulaf veya arpa görmek ya dapazardan almak veya evde yemek ev yaşantınızda bazı pürüzleri bildirir.
HURMA
Rüyada hurma almak ve yemek, helal kazanca, kuru hurma hastalıkların derman bulacağınave eğlenceli zaman geçirmek anlamına gelir.
HÜKÜMLÜ
İnsanın hükümlü görmesi, iyi arkadaşı olduğunu sandığı kimselerin ona üzüntü ve acıçektireceğini işaret eder.