Rüya Tabirleri “I” Harfi Rüya Tabiri Sözlüğü

Rüya Tabirleri “I” Harfi Rüya Tabiri Sözlüğü

IRGAT
Rüyasında terlemiş içinde ırgat gören bir kişinin, başına bir felaket gelebilir. Eğer rüyayıgören kişi ırgatın terini silerse, rahatlayacak demektir.
IRMAK
Rüyada büyük bir ırmağa düşmek; tehlike içinde olduğunuzu eğer çok uğraşılırsa kurtulursarahata ereceğine eğer, ırmaktan çıkmazsa öleceğine yorumlanır. Durgun, temiz bir ırmak; bolkazancın, mutluluğun işaretidir. Kirli bir ırmak, etrafınızda kıskanç insanlar bulunduğunabunlarla tartışacağınız anlamındadır.
ISLANMAK
İster yağmurda ister suda olsun iyice ıslanmak, başarısızlıklarla geçecek bir zamana, bubaşarısızlıktan sonra mutluluğa ve güzel hayata işaret eder.
ISIRGAN
Güzel bir rüyadır. Rüyasında ısırgan görmek bahtın açık olacağına ve bol para kazanılacağınayorumlanır.
ISIRMAK
Rüyada ısırılmak, düşmanınızla karşı karşılaşacağınız ve bu hesaplaşmadan zarar göreceğinizibelirtir.
ISLIK
Rüyada gece ıslık çalmak, iyiye yorulmaz. Islık sesi işitmek, bazı üzücü haberler nedeniyleplanlarınızı değiştirmek zorunda kalacaksınız demektir. Kalın ıslık sesi, görenin yakınlarınahoşgörülü yaklaşması gerekir demektir. Tiz ıslık sesi, hiç beklemedik bir zamanda parakaybedeceğine yorulur.
ISTAKOZ
Rüyasında ıstakoz gören, kimse çeşitli sıkıntıların ardından refaha kavuşacak anlamındadır.Eğer ıstakoz canlı ise, elinize çok para geçecek demektir.
IŞIK
Rüyada ışık bir çok sıkıntıdan sonra refaha ve huzura kavuşmak anlamındadır. Işık bir geceyarısı görüldüyse, rüyayı gören bir çocuk sahibi olacak demektir. Güneş iyi bir gelecekanlamındadır. Ay ışığı hüzünlü ve acı bir durumu bildirir. Gaz lambasının ışığı eğlenmek vegüzel zaman geçirme imkanını anlatır. Mum ışığı dert demektir. Kibrit ışığı ise kısmetişaretidir.
İSTİFA ETMEK:
İşinizden istifa ettiğinizi gördüyseniz, iş yaşamınız için yeni girişimlerde bulunacak, fakatistediğinizi elde edemeyeceksiniz demektir. Başkalarının istifa etmesi, kötü haberleralacağınıza işarettir.
İBADET
Bu rüyalar daima iyiye yorulur. Rüyada ibadet ettiğini gören kişi sıkıntılarından vesorunlarından kurtulur. Rüyada ibadet ederken görmek, ailenin mutlu yaşamı olacağınaişarettir. Eski durumundan daha iyi durumu gelir.
İÇ ÇAMAŞIRI
Rüyada iç çamaşırı görmek çok değerli hediye demektir. İç çamaşırını çıkarmak ise, eğerdikkatli olunursa hafif atlatılacak hastalığa işarettir.
İÇMEK:
Hem iyiye hem de kötüye yorumlayan vardır. İyi yoruma göre kazancı; kötü yoruma göre isehastalığı belirtir.
İÇKİ
Rüyada şerbet, şurup gibi alkolsüz içkiler genel olarak hayra yorumlanır. Ancak alkollü
içkiler iyiye yorulmazlar.
İDAM
însan rüyasında idam edildiğini görürse, başarılı olacağına yorumlanır. Asılmak, fakirler içinhayra işarettir. Zenginler için varlığın artacağı anlamındadır. Bekarlar için, evlilik işaretidir.Rüyada idam mahkumu olmak uzun ve şerefli yaşamak.demektir.
İDRAR
Rüyada idrarı tutamamak, malın ve paranın artacağına, mutlu havadis alacağınıza işarettir.Yol ortasında idrar yapmak hiç ummadığınız bir kişiden bir fenalık geleceğine yorulur. İdrardarlığı zamanla fakirleşeceğine işaret eder. Şişe içinde idrar, hastane ile ilgili bir durumubildirir.
İFLAS
Rüyada iflas etmek çok kazançlı ve kârlı işlere atılacak, bunlardan birçok yara ve kazançsağlayacak demektir.
İFTİRA
Rüyada bir iftiraya uğramak, beklenmedik bir haber almak demektir.İĞNE
Rüyada iğne görmek, sağlığınıza daha fazla dikkati etmeniz gerektiğini işaret eder. Bazı dertve şanssızlıklara uğrayacaksınız demektir.
İHANET
İhanete uğramak, genç bir erkek için, aşk acısı ya da iş nedeniyle sıkıntı demektir. Orta yaştabiri için yakınlarından birinin ihanetini fark edeceğine işarettir. Genç kız için dertli veüzüntülü olacağına aşkı ile kavga edeceğine yorumlanır.
İHTİYAR
Rüyada kendini yaşlanmış görmek, ömrün uzun olacağına yorumlanır.İHALE
Rüyada bir ihaleye katılmak, rüyayı görenin şansının aniden döndüğüneişlerinde.kötüleşmeye, yorulur.
İHRACAT
Bir kişinin rüyada kendisini ihracat yaparken görmesi, rüyayı görenin çok arzulu ve aşırıistekli bir kimse olduğunu Bu özelliğinin etrafındaki insanlara zarar verdiğini veçevresindekileri kaybetmek üzere olduğunu ifade eder.
İHTİLAL
Rüyasında ihtilal olduğunu gören kimsenin ruh doktoruna görünmesi gerekir.İHTİYAR ADAM
İhtiyar birinin elinden bir şey almak yaklaşan bir mutluluk işaretidir. Rüyasında ihtiyarlığınıgören kimse uzun ömürlü olacak demektir.
İKİZ
Rüyada ikiz çocuğu olduğunu görmek işinizde küçük bir başarı kazanacağınıza yorumlanır.
İKSİR
Rüyada iksir, çok çalıştığınız için sağlığınızın bozulacağına işaret sayılır.İLAÇ
Rüyada ilaç almak iyiye yorulur. Rüyada ilaç içmek sağlık durumunuzun iyiolduğuna ve muradınıza ereceğinize yorumlanır. Tadı güzel olan bir ilaç almak, bazısorunlarla karşılaşacak; fakat bu sorunları aşacaksınız demektir. İlaç imal etmek uzun süredirsonuç alamadığınız işlerin artık sonuca kavuşacağına işaret eder.
İLAHİ VARLIKLAR
Melek, evliya gibi ilahi varlıklar görmek iyiye yorumlanırİLANI AŞK
Rüyada birisine ilanı aşk edildiğinin görülmesi, bir dosttan büyük yardımgörüleceğine.yorulur.
İLKBAHAR
Rüyada ilkbahar mevsimini görmek iyiye yorumlanır. İlkbahar rüyası
bereket.ve.bolluk.demektir. Rüyasında ilkbahar mevsimini gören kimse bir yıl boyunca mutluve huzurlu olur.
İLAN
Rüyada gazete, radyo, televizyon ilanı görmek, emeline kavuşmak ve yüklü miktarda parasahibi olmak anlamı taşır.
İMAM
Rüyasında imam gören kimse iş yaşamında yükselir, iyi bir makama sahip olur. Rüyasındaimam olduğunu gören kimse çevresinin saygısını kazanacak, yüksek makama yükselecekdemektir.
İMPARATOR
Rüyasında imparator gören kişinin şansı iyi olacak, bir şans oyunundan para gelecekdemektir. Aynı zamanda iyi geçmeyecek bir yolculuğa çıkılacağını.bildirir.
İMPARATORİÇE
İş yaşamınızda başarılı olup yüksek bir makama yükseleceksiniz; fakat kibirli olmanız sizibaşarısız kılacak demektir.
İMTİHAN
İmtihan.korkusu.yeni.bir.iş.girişimi.yorumlanır. İmtihanı başarmak, bir dertten kurtulmak,imtihanda başarısızlık, umulmadık iyi bir haber, imtihan etmek umulmadık kötü bir haberdemektir.
İMZA
Rüyada imza atmak, iyi şeylere yorulur.Bu rüyayı gören kişi kısa süre içindedertlerinden.kurtulacak.feraha.kavuşacak.demektir.
İNCİ
inci almak ilim ve fazilet sahibi olmak ve halk tarafından sevilmek demektir. Ağzına inci
sokmak, dininin güzel olduğuna yorumlanır İnci görmek mutluluğa inci almak, başkanlığaseçilmeye işarettir. Buna karşılık rüya boynuna inci takan kız evlenir anlamındadır.. İncileritek tek ipe dizen kişi mutluluk gözyaşı dökebilir
İNCİL
Rüyada İncil görmek Müslüman biri için hatalarına dikkat ederse para ve mutluluk demektir.Hıristiyan bir kimse bu rüyayı görürse zor günleri aşacağına, rahata kavuşacağına yorumlanır.
İNCİR AĞACI
Rüyada incir ağacı görmek iş yaşamında başarılı olmaya yorumlanır. İncir ağacı diken kimseyeni bir iş girişiminde bulunur.
İNAT
Rüyada inat veya inatçılıkla ilgili bir şey görmek, o rüyayı görenin işlerindebaşarılı, olacağına, yorumlanır.
İNCİL
Rüyada İncil okuma dünya görüşünüzün yanlış olduğunu bildirir ve değiştirmeniz gerektiğiniişaret eder.
İNCİR
Rüyada incir kısmet demektir. Fakat incirler kurtluysa bu kısmet, dedikoduya ve kıskançlığasebep olacaktır.Mevsiminde incir yemek, güzel bir rüyadır, mutluluk, evlenmek olarakyorumlanır. Kuru incir, zenginliğin artacağına işaret eder.Rüyada kendisini incir yerkengörmek, başınızdan aşk geçeceğine yorumlanır.
İNEK
Kadın için evlilik erkek için zenginlik anlamındadır. Rüyasında süt sağan kişi yeni işlereatılacak ve bol para kazanacak demektir. Rüyada süt içmek de içinde bulunduğunuz durumundaha iyi olacağını işaret eder.
İNFİLAK
Rüyada çok şiddetli bir patlama, yaşamınızda çok ciddi bir değişiklik olacağına.yorulur.İNSAN
Rüyasında tanımadığı bir kişiyi gören insan işlerinde birisinin yardımını alacak demektir.Rüyada insan eti yemek de hareketlerinize dikkat etmelisiniz; aksi taktirde çok zarargöreceksiniz anlamındadır.
İNTİHAR
İntihar gençlik çağının dertli, yaşlılığın rahat olacağına işarettir. İntihar görmek, sıkıntılıhabere yorulur. İntihara kalkışmak, bir aşk haberine işaret eder. İntihar ettiğinizi gördüyseniz,bu, yakında çeşitli tersliklerle karşılaşacağınız demektir.
İP
Rüyada ip görülmesi, uzun ömrü işaret eder, iyi haberler haber verir. Kalın ip, dertli günlergeçireceksiniz demektir. Özellikle aşk yaşamınızda karmaşıklık yaşayacaksınız anlamındadır.
İPEK BÖCEĞİ
rüyada ipek böceği görmek güzel ve çalışkan birisiyle evlenmek anlamındadır. İpek böceğinin
öldüğünü görmek, sıkıntılı ve acı bir dönem geçireceğinize işaret eder.İPEK
Rüyada ipek görmek çok iyi sayılır. îpek saflık, iyi niyet, yükselme, başarı olarak yorumlanır.Saf ipek görmek, iyi bir habere işarettir. İpek iplik, uzaktaki bir tanıdığın ziyaret olasılığınayorulur. İpek iç çamaşırı, kısa zamanda geçecek dertli günlere.işarettir.
İRİN
Rüyada vücutta irin çıkması bir iftiraya uğrayacağınıza yorumlanır. Vücuttan irinin aktığınıgören kişinin bütün sıkıntılarından sıyrılacağına ve rahata kavuşacağına işaret eder.
İRMİK
Ölüm.haberi.alınacağına.yorumlanır.İSKAMBİL
İskambil kağıdı oynayan bir kimsenin işlerinde hile vardır. Para için oynamak, maddi dertlereyorumlanır.Rüyada para kazanmak için değil de eğlence amacıyla iskambil oynuyorsanızmuradınıza ereceksiniz demektir.
İSKELE
Rüyasında iskele gören kimsenin işleri düzene iyi olacak demektir. İskelenin yıkıldığınıgörmek işlerinizin bozulacağına ve sıkıntıya düşeceğinize işaret eder.
İSKELET
İskelet görmek, her genç için, gizli bir tehlikeye; yaşlı insanlar için, bir tuzağa yorumlanır.İSKEMLE
Rüyada iskemle gören kişi eğer erkekse, o kişinin işlerinizin güzel gideceğine ve tatileçıkmaya işarettir. Eğer aynı rüyayı bir kadın görürse yakında evleneceğine yorumlanır.
İSPİRTO
Rüyada ispirto gören kişi boşuna vakit geçiriyor demektir.İSTASYON
Rüyasında istasyon gören kimsenin planlarını bir süre daha ertelemesi gerekir; çünkü ortamuygun değil demektir.
İSTİRİDYE
Rüyada istiridye veya midye görmek, çevresi geniş bir kimseyle tanışacağınızı ve bu olaysonrasında yaşam şeklinizde iyi değişiklikler olacağını gösterir.
İSKARPİN
Yeni iskarpin görmek, bolluk ve bereket haberidir. Eski iskarpin, bir dostun ihanetini işareteder. Patlak iskarpin, sonucunda başarı sağlanacağını anlatır. Siyah iskarpin, bir düğünolacağının işaretidir.
İSYAN
Rüyada bir isyanı görmek, rüyayı görenin kısa zamanda arkadaşlarının kendisi hakkındayaptığı dedikodulardan haberdar olacağına yorumlanır. İsyan

Rüyada kendisini bir iş yerinde çalışıyor görmek maddi sıkıntıya düşüleceğine yorumlanır.İŞARET
Rüyada kendinizi birilerine işaret verirken görmek, girişeceğiniz yeni işlerde yakınarkadaşlarından yardım alınacağına yorumlanır.
İŞÇİ
Çevresine karşı saygınlığı ve güveni kaybetme olasılığı ver anlamındadır.İŞKEMBE
Rüyasında işkembe gören kişinin arkasından dedikodu yapılıyor demektir. İşkembe yediğiningörülmesi de iş yaşamınızda emeğinizin karşılığı alarak terfii edeceğinize yorumlanır.
İŞKEMBE ÇORBASI
Rüyada işkembe çorbası içmek, iş yaşamı nedeniyle çok yorgun olduğu anlamına gelir.İŞKENCE
Rüyada İşkence gören refaha, huzura ulaşacak demektir, işkence yaptığını gören ise sorunluzaman geçirecek anlamındadır.
İTFAİYE
Rüyada itfaiye görmek iyiye yorulur. İtfaiye aracının gelmesi önemli insandan yardımgörecek demektir. İtfaiye aracından su sıkıldığını görmek önemli göreve gelmekanlamındadır.
İTİRAF
Rüyada gizli bir şeyi itiraf etmek iyice incelemeden bir anlaşma yapmak demektir. Bazıkararlar verirken dikkatli olmalısınız anlamındadır.
İTİRAZ
Rüyasında bir şeye itiraz eden kimse iş yaşamında kendisine hazırlanan bir komployla karşıkarşıya demektir.
İZ
Rüyada bir izi takip etmek, yeni işlere atılacağınızı işaret eder.İZCİ
Rüyasında izci olduğunu gören kimse kalabalık bir toplulukla yolculuğa çıkacak demektir.İZİN
Bir yerden izin aldığını görmek çok zor bir döneme girdiğinizi ve daha fazla çalışırsanızüstesinden geleceksiniz demektir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Görüşü
0 (0 Oy)