Rüya Tabirleri “M” Harfi Rüya Tabiri Sözlüğü

MAKİNE
Rüyada bir makine görmek, çok para kazandıracak bir iş girişiminde bulunacağınızayorumlanır.
MAKİNİST
Rüyada makinist, girişeceğiniz işte başarısız olmamak için başkalarının da tavsiyelerinedikkat edin demektir.
MAKYAJ
Rüyada makyaj la ilgili bir şeyler görmek iyiye yorulmazlar. Bu tür rüyalar aldatma, kandırmaşeklinde ifade edilir. Makyaj yapan kimse aldatacak olan da o kimsedir. Makyaj yapanıtanınmıyorsa yabancı biri tarafından kandırılacaktır.
MATBAA
Rüyasında bir matbaa gören kişi,devletle olan bir işinin yoluna gireceğini bildirir. Yine burüya işlerinizin iyiye gideceğine işaret eder.
MAĞAZA
Genç bir erkek için yararlı bir işe işaret eder. Orta yaşlılar için kârlı bir işe yorumlanır. Kadıniçin aile yaşamının güzel, ömrünün uzun olacağına yorumlanır. Rüyasında büyük, güzel birmağaza gören kimsenin umutları gerçekleşecektir. Rüyasında alış veriş yaptığını görenkimsenin hayatında olumlu bir değişiklikler olacaktır. Mağazada yangın çıktığını gören kişisırlar bir şey öğrenir.
MOBİLYA
Bu rüya genç bir erkek gördüyse ev eşyası almaya;satması da bakarken görmesi iyi olacak biriş için tartışmaya yorumlanır. Orta yaştakiler için işlerinin düzene girmesine işarettir. Bekarbir kadın için beklenmedik ani evliliğe; evli bir kadın içinse eğlenceye yorumlanır.
MAAŞ
Rüyasında maaş aldığını görmek, elden büyük miktarda para çıkacağına ancak bu paranın çokdaha fazlasının elde edileceğine yorumlanır.
MACUN
Rüyada macun görmek hastalıkların iyileşeceğine yorumlanır.MAÇ
Rüyada maç izlemek, zamanınızı boşa geçirdiğinizi işaret eder.MADALYA
Madalya ile ödüllendirilmek, yeteneklerinizin sonunda ödüllendirileceğine ve işinizde en
yüksek makama çıkacağınıza yorumlanır. Rüyada kendinizi kişilere veya kurumlaramadalyalar dağıtıyor görmek, daha önce tanışmadığınız birinin size hizmette bulunacağınayorumlanır.
MADALYON
Rüyasında madalyon gören genç kız, çok kısa zaman içinde nişanlanır veya evlenir demektir.Nişanlılık veya evliliğin mutlu geçip geçmeyeceği madalyonun rengine ve türüne bağlıdır.Gümüş madalyon saflığı, temiz aşkı simgeler. Gümüş madalyon bu birlikteliğin çok iyigeçeceğine yorumlanır. Rüyasında bir madalyon alan veya bulan erkek aklında olan gibikişiyle tanışır ve evlenir.
MADEN SUYU
Rüyada maden suyu veya sodası görmek, midenizin rahatsız olduğunu işaret eder.MADEN
Rüyasında maden ocağında çalışan kimse refaha ve mutluluğa erer, emeklerinin karşılığınıfazlasıyla alır demektir.
MADENCİ
Rüyasında başka madencilerle birlikte maden ocağına inen kişi erkekse bir arkadaşıylaanlaşma demektir. Tecrübeli bir adam için bu rüya işini büyüteceğine, bekar bir kadın içinvarlıklı birisiyle evleneceğine; evli bir kadın için de şansının çok iyi olduğuna yorumlanır.
MAĞARA
İnsanın rüyasında mağara görmesi, hayatı boyunca sırtını dayayabileceği büyüklere veüstatlara yorumlanır. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye, örtmeye ve her türlütasa ve şiddetlerden kurtuluşa yorumlanır. Eğer rüyayı gören hasta tutukluysa bunlardankurtulmasına yorumlanır.
MAĞLUBİYET
Rüyada bir konuda mağlup olunduğunun görülmesi aynı konuda galip gelineceğinin işarettir.MAHALLE
Rüyada mahalle görmek komşularınızla bazı sorunlar yaşayacaksınız demektir.MAHKEME
Rüyada mahkeme görmek çok hayırlıdır. Ceza mahkemelerini görmek ise, sıkıntı ve şiddetleyorumlanır. Mahkemede dinleyici veya şahit olarak bulunmak sizi heyecanlandıracakolaylarla karşı karşıya olduğunu belirtir. Arkadaşlarınız, başınız çok sıkıntı açacaklaranlamındadır.
MAHKUM
Rüyada mahkum gören kimse kötü haberler alacak demektir. Eğer kendinizi mahkum olmuşgördüyseniz, özel hayatınızda yaşamınızda bazı sorunlar ve üzüntülerle karşılaşacaksınızdemektir.
MAHMUZ
İşlerinizin kısa bir süre bozulacağına; ancak tekrar düzeleceğine işaret eder.
MAHYA
Sabrınız ve çalışkanlığınız sayesinde iş hayatınızda çok başarılı olacaksınız demektir.Yakında terfi edeceksiniz anlamındadır.
MAHZEN
Yer altında mahzen görmek, birisine kefil olacağınıza ve borcu ödemeye yorumlanır. Birmahzenin yıkılmış ya da tamamen kapanmış görülmesi, o kimsenin, eğer annesi hasta iseöleceğine yorumlanır.
MAKALE
Rüyada makale yazmak ilgilendiğiniz her işte başarı kazanacaksınız demektir. Makaleokumak ise size yararı olmayacak işlerle vaktinizi geçiriyorsunuz demektir.anlamındadır.
MAKARA
Rüyada iplik sarılı makara görmek, iş yaşamınızın kolaylaşacağına ve düzeleceğine ; kuyu vehalat makarası görmek ise çok emek harcayacağınız işlere yorumlanır.
MAKARNA
Rüyada makarna ufak zararlara uğrayacaksınız demektir. Rüya sahibi bir kadınsa, yakında birerkekle ilişkiye gireceğine yorumlanır.
MAKAS
Eline makas almak güçlenmek demektir. Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuk sahibiolur. Makas görmek bazen ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas görmek başarıdemektir. Rüyada makası kullanarak saç kesmek bir yolculuğa çıkmak demektir. Elindemakas gören adamın erkek veya kız kardeşi olur. Adam bekar ise evlenecek demektir.Makasla bir şey kestiğini görmek iş yaşamınızda iyi bir fırsatın çıkacağına yorumlanır.
MAKBUZ
Rüyada bir makbuz veya fatura karşılığını ödemek, iyiye yorulur. Rüyada, fatura veyamakbuz vermek, işinizin iyiye gideceğine ve iş yaşamınızda büyüyeceğinize yorumlanır.Rüyada bir makbuzu veya faturayı kaybetmek kötü haber beklerken çok güzel haberleralacağınıza yorumlanır. Rüyada bir faturayı ödemeyi unutmak bir sorumluluktan kurtulmayaçalıştığınızı belirtir.
MAKET
Rüyada maket görmek, kötü haber olarak yorumlanır.MALAK
Davranışlarınıza dikkat etmezseniz çevrenizdeki insanları teker teker kaybedeceksinizdemektir.
MANAV
Rüyada manav görmek, iyiliğe ve güzelliğe yorumlanır.MANDA
Başınız sıkıştığında yardım isteyebileceğiniz güçlü ve cesur dostlara sahipsiniz demektir.MANDALİNA
Rüyada mandalina yemek, sıcak yerlere güzel bir geziye çıkacağınız demektir.
MANDOLİN
Rüyada mandolin görmek yakınlarıyla ve arkadaşlarıyla neşeli günler geçirecek demektir.MANGAL
İşlerinizin düzeleceğine, para sıkışıklığını aşacağınıza yorumlanır. Mangal yakmak karlı bir işiçin girişimlere başlamak demektir.
MANKEN
Rüyada manken görmek biraz daha cesaretli olursanız elinizi attığınız her işte başarılıolacağınızı işaret eder.
MANOLYA
Uzun zamandır haber alamadığınız bir yakınızla tekrar buluşacaksınız, bu olay sizi çoksevindirecek demektir.
MANTAR
Rüyada yenilen mantar bir süre mutluluk veren ancak güzellik getirmeyen bir iş, haramkarışmış para demektir. Zehirli mantar toplamak görmek rüyayı görenin başı yanlış işlernedeniyle belaya girecek demektir.
MANTI
Rüyada mantı yediğini görmek sevdiği arkadaşlarından birinin ihanetine uğramak demektir.MANTO
Rüyada yeni ve temiz bir manto görmek iyi ve mutluluk getirecek bir kısmet olarakyorumlanır. Yırtık, pis bir manto görmek ise derttir.
MANZARA
Rüyada manzara görmek başarılı ve saygı sahibi olacağınız anlamında dır.MARANGOZ
Rüyada marangoz görmek küçük bir işyerinde çalışmaya başlayacak, fakat zamanla başarı vepara elde edeceksiniz demektir.
MARGARİN
Rüyada margarin yemek, mide rahatsızlığı olduğuna işaret eder.MARMELAT
Rüyada marmelat yemek , ilk başta kötü şartlarda koşullarla başlayan bir işin, sonundabaşarının geleceğine yorumlanır.
MARTI
Rüyada martı gören kimse, uzun zamandır beklediği, mutluluk verecek haberi alacakdemektir.
MARUL
Rüyada marul görmek, çok hırlı ve aç gözlü birisi ile tanışacağınız işaret eder.MASA
Rüyada Masanın üzerinde yemekleri hazır görmek varlığa , rahata; üstü boş masa görmek,
yoksulluğa yorumlanır.MASAJ
Rüyada masaj yapmak, dinlenmeye ihtiyacınız olduğunu bildirir. Birine masaj yapmak iseyeni bir aşk yaşayacağınıza işaret eder.
MASAL
Masal dinlemek, bazı hayallerin gerçekleşebileceğine yorumlanır.MASKE
Rüyada maske görmek, bazı sırlarınızın etrafınızdakiler tarafından öğrenileceğine yorumlanır.Rüyada maskeli baloya gitmek mutluluk verecek haber alınacağına yorumlanır.
MAŞA
Rüyada maşa görmek sevdiği bir kimseye kavuşacağına, güzel haberler alacağına yorumlanır.MATARA
Helal yoldan bol miktarda para kazanmak demektir. Mataradan su içmek mirasa konacağınızaişaret eder. Matara aldığını görmek de güzel ve mutlu bir evlilik yapacaksınız demektir.
MATEM
Matem ile ilgili rüyalar, genellikle güzel günlerin habercisi olarak yorumlanır.MATKAP
Rüyada matkap görmek, dalavereci ve çok kötü huylu bir adama yorumlanır.MAUN
Maundan yapılmış eşya görmek çevrenizdeki insanların saygısını kazanacak işleryapacaksınız demektir.
MAVİ
Rüyada mavi renk görmek , aile hayatında içinde güzel günler geçireceğinize yorumlanır.Rüyada mavi gök görmek, aşkta sevdiğinize sadık olacağınıza işarettir.
MAVNA
Üstlendiğiniz bütün işlerde başarı kazanacağınıza işaret eder.MAVZER
Endişelerinizin yersiz olduğunu işaret eder.MAYA
Rüyada maya görmek, ruh hastalığına yorumlanır. Hamur mayalamak, yeni işlere atılmak içinhazırlık yapmak demektir.
MAYDONOZ
Rüyada maydanoz görmek, uzun zamandır rahatsız olduğunuz mide hastalığının iyileşeceğineyorumlanır. Sağlıklı, başarılı ve güzel bir yaşamınız olacak demektir. Maydanoz yediğinigörmek sağlıklı olacağınızı, iş hayatında çok çalışmanız gerektiğini belirtir.
MAYIN
İşlerinizin kötüleşeceğini işaret eder.MAYMUN
Rüyada maymun görmek; çok ahlaksız bir kimseye yorumlanır. Maymun görmek, büyükgünahlar işlemek demektir. Maymunun yanından kaçıp gittiğini görmesi hasmını yenmesidemektir. Maymunu omzuna alması, hırsızlık yapacağına yorumlanır.
MAYMUNCUK
Rüyada maymuncuk görmek çok kısa bir süre sonra merak ettiğiniz bir konuyuöğreneceğinize yorumlanır.
MAYO
Rüyasında mayo gören kimse yeni arkadaşlara sahip olacaksınız demektir.MAYONEZ
Rüyada mayonez görmek, davranışlarınıza dikkat etmeniz gerektiğini, bu düşüncesizdavranışlarınızdan dolayı çevrenizdeki insanları kıracaksınız demektir.
MAYTAP
Rüyada maytap görmek, eğlenceli ve neşeli günlerin geldiğine yorumlanır.MECNUN
İş hayatınızda çok yorulacağınız için dinlenmeniz gerekir demektir.MEDDAH
Arkadaşlarınızla çok eğlenceli vakit geçireceğinize işaret eder.MEHTAP
Rüyada mehtap görmek , güzel bir aşk macerası yaşamak demektir. Ancak sağlığına dikkatetmeli demektir.
MEHTER
Rüyada mehter takımı görmek ya da bir mehter marşı dinlemek, etrafınızda büyük bir sevinçhavasının eseceğine ve düğümderneğe yorumlanır.
MEKTUP
Rüyada bir mektup yazan kimse bir isteğine ve olumlu cevap alır. Mektup yazıp zarfa koyankişi işinde başarılı olacak demektir.Rüyada evine postacının mektup vermek veya postacıdanmektup almak, birisine mektup yazacağına yorumlanır. Erkekler için işinde yükselmeye; işyapan birisi için daha fazla para kazanmaya işaret eder. Çalışan kadınlar için de bu geçerlidir.Ev kadının ise çok iyi zaman geçireceğine ya da bir toplantıya, davete katılacağınayorumlanır. Genç kızlar için ilginç bir aşk anlamındadır. Mektup rüyaları da genel olarakbelge ve kağıt gibi yorumlanır.
MELEK
Rüyada melek görmek güzel bir haber alacağınıza yorumlanır. Eğer melek size doğrugeliyorsa, yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerekir anlamındadır. Rüyada meleklerle konuşmakveya onlardan bir şey almak, o kimsenin, şehit olacağına işaret eder. Meleklerin bir yereindiğini görmek eğer sıkıntı ve şiddet ve dert içindeyseler, kurtulacaklarına yorumlanır.
MEME
Rüyada kadın memesi görmek, bir kız çocuğunuzun olacağına, eğer bekarsanız çok yakındaevleneceğinize yorumlanır.
MEMUR
Rüyada memur görmek, çok kötü yorumlanır. Rüyada memur dert, bekleme, yorgunluk,işlerin aynı düzeyde kalması demektir.
MENDİL
Rüyada mendil almak veya vermek ayrılığa yorumlanır.MENDİREK
îş yaşamında büyük başarılar elde edeceksiniz demektir.MENEKŞE
Rüyada menekşe görmek rüyayı görenin, bilgili ve uzun ömürlü olacağına yorumlanır.MENENJİT
Rüyasında menenjit hastalığına yakalandığını gören kimse isteklerinizi gerçekleştiremeyecek,büyük hayal kırıklığı yaşayacaksınız demektir.
MENGENE
Rüyada mengene görmek, bir dertten çok yakında sıyrılacağınıza ve çok fazla miktarda parageçeceğine, uzun zamandan beri beklediğiniz bir haber alacağınıza, yakınlarınızdan birininevleneceğine yorumlanır.
MENTEŞE
Rüyada menteşe görmek, çok yakında dara düşeceğinize yorumlanır.MERA
İşlerinizin ve hastalığınızın düzeleceğine, moralinizin iyi olacağına işaret eder.MERASİM
Rüyada bir merasime katılmak, iş hayatınızda büyük başarılar kazanacağınıza, bununsonucunda da servet sahibi olunacağına işaret eder.
MERCAN
Rüyada mercan görmek, zenginlik işaretidir. Çok güzel bir kızla aşk yaşayacağınızayorumlanır.
MERCEK
Dostlarınızın tavsiyelerine kulak asmanız gerektiğine, aksi taktirde, onların kalbinikıracağınızı işaret eder.
MERCİMEK
Rüyada mercimek görmek, bir yakınınızın sizin aşk hayatınıza yönelik olarak komplolarkurduğuna yorumlanır.
MERDANE
Rüyada merdane görmek, dertli günlerin başlangıcına yorumlanır.
MERDİVEN
Rüyada merdiven çıkmak, güzel bir iş yapıp, üne ve üst makamlara ulaşmaya yorumlanır.Merdiven inmek çok önemli bir fırsatı kaçırmaya işarettir. Merdivenin kırıldığını görmekhasmının onu mağlup edeceğine yorumlanır.
MERHEM
Rüyada merhem görmek, bir hastalık başlangıcı haberidir.MERMER
Rüyada mermer görmek büyük uğraşlar sonucunda başarıya ulaşacağına ve de bu başarınınsürekli olacağına yorumlanır.
MERMER OCAĞI
Rüyada mermer ocağı görmek, yeni bir iş yeri açacağınıza yorumlanır.MERYEM ANA
Huzurlu ve rahat içinde, sıkıntıdan uzak bir yaşam süreceğinize işaret eder.MESAJ
Rüyada size mesaj geldiğini görmeniz yaşamınızda bazı değişiklikler olacak demektir. Mesajyollamak ise, sıkıntılarla karşılaşacağınız anlamına gelir.
MESCİT
Dürüst davranışlarınızın sonucunda çevrenizdeki insanların saygısını ve sevgisinikazanacaksınız demektir. Mescitte namaz kılmak muradınıza ereceğinizi belirtir. Mescityaptırmak ta sevdiklerinizin bir araya geleceği bir toplantıya yorumlanır.
MEŞALE
Rüyada meşale görmek, eğitim hayatınızda büyük başarılar kazanacağınıza yorumlanır.Elinde yanan bir meşale tuttuğunu görmek hayatta çok başarılı olmak demektir. Sönen vetüten meşale başarısızlık ve derttir.
MEŞE AĞACI
Rüyasında meşe ağacı gören ya da gölgesinde oturup dinlenen, genç bir erkekse hedeflerineulaşabilmesi için çok fazla çalışması gerektiğini işaret eder. Daha yaşlı ise yakın birarkadaşının yardım isteğine işarettir. Dul bir kadın için meşe ağacı kendisinden çok yaşlıbirisiyle evlenmesine yorulur. Evli ise zor işte başarı kazanacağına yorumlanır.
MEŞHUR
Rüyada meşhur birisini gören kimse geleceğini rahat ve bolluk içinde yaşar demektir.METRES
Rüyada metres tuttuğunuz ya da birisine metres olduğunuzu görürseniz, böylesine bir rüyabaşınızda büyük bir felaket dolaşmakta olduğuna yorumlanır
MEVLİT
Dinlemek, düşkün insanlara yardımda bulunacağınızı işaret eder. Rüyada mevlit okumak iseçevrenizdeki insanların saygısını kazanacaksınız anlamındadır.
MEYDAN
Rüyada meydan görmek, iyi haber alınacağına yorumlanır. Artık sıkıntılardan kurtuldunuzdemektir.
MEYHANE
Rüyada meyhane görmek, rüyaların en hayırlısıdır. Bu rüya iş ve aşk hayatında, sağlıkdurumunda güzel şeyler olacak; iyi arkadaşlar kazanacak, elinize bol para geçecek demektir.
MEYVE
Rüyada meyve ağacı görmek, hayırlı bir iş yapacağını, bu sayede zenginliğinin vesaygınlığının artacağını işaret eder. Meyve yemek pek de hayırlı bir rüya olarak yorulmaz.Ağaçta olgunlaşmış meyve görmek bolluğun ve bereketin işaretidir. Yeşil ve olgunlaşmamışmeyve, ise bazı kararlar alırken sakin olmanız gerektiğine işaret eder. Meyve yemek,mutluluk demektir.
MEYVE BAHÇESİ
Dolaşmak çok hayırlı bir rüya olup, mutlu ve rahat bir gelecek demektir. Meyve toplamaksaiyi ve güzel bir iş yapıp, büyük para sahibi olacağını işaret eder.
MEYVE SUYU
Hiç beklemediğiniz birisinin size kötü bir şaka yapacağına yorumlanır.MEZARLIK
Rüyada mezarlık görmek, günahları için tövbe edeceğine işarettir, kendisini ölmüş görmek,uzun yaşamaya yorumlanır. Bir ölüyü ağlarken görmek iyi ve güzel işarettir. Mezar kazdığınıgörmek, öleceğine yorumlanır. Ölüye bir şey vermek veya ölüden bir şey almak ev işyaşamında bereket olacağına işarettir. Kendi evinde ölü görmek, hayallerine kavuşacağınaişarettir. Eğer eski mezar görmek, sevdikleriniz tarafından terk edileceksiniz demektir. Yenievlenmiş kadın için bu rüya, dul kalacağına işarettir.
MEZAR TAŞI
Rüyada,, mezar taşına bakmak, rüyayı gören yalnız ise uzun ve anlamsız bir yaşama ; evli iseuzun bir hayata yorumlanır.
MEZBAHA
Sevdiğiniz insanlardan ayrı kalacağınıza işaret eder.MIKNATIS
Rüyada mıknatıs görmek, çok güzel bir aşk hayatının habercisi olarak yorumlanır.MISIR
îşlerinizdeki durgunluk sona erecek, iş yaşamınızda hareketli bir döneme gireceksinizdemektir. Mısır topladığını görmek ise işlerinizin düzeleceğini, elinize para geçeceğini işareteder.
MIZIKA
İçinde bulunduğunuz durumun çok iyi olduğunu, sevdiklerinizle güzel zaman geçireceğinizibelirtir.
MIZRAK
Eğer mızrak, demirden yapılmış ise; kuvvete ve kazanca, demirden değilse çok para getirecekbir işe yorumlanır. Bu rüyayı gören kişi eğer bir fakirse zengin olacağına yorumlanır.
MIZRAP
Rüyada mızrap görmek, çok yakında eğlenceli oyunlu bir toplantıya, eğlenceye katılacağınızayorumlanır.
MİDE
Rüyada mide görmek, rahat ve huzurlu bir şekilde uzun bir yaşam süreceksiniz demektir.MİDYE
Rüyada midye topladığını görmek, sıkıntı ve acı verecek anların ve büyük bir tehlikeningelmekte olduğunu işaret eder.
MİĞFER
Rüyada miğfer görmek, kavga demektir.MİKROFON
Rüyada mikrofon görmek, politikayla uğraşacağınıza yorumlanır.MİKROP
Eğer korkmadan olayların üstüne giderseniz, bütün sıkıntılardan kurtulacaksınız demektir.Geleceğinizin parlak olacağına yorumlanır.
MİLLETVEKİLİ
Rüyada milletvekili görmek, işlerinizin kötüleşeceğine işaret eder.MİNBER
İşinizde ve mesleğinizde yükseleceksiniz, çok fazla para kazanacaksınız demektir. Rüyadaminberde oturmak, sevdiğiniz insanlarla beraber vakit geçireceğinize işaret eder.
MİNDER
Rüyada minder görmek, rahata ulaşılacak demektir. Minder satın almak, gelecek günleriniçinde bulunduğunuz durumdan daha iyi olacağına işaret eder.
MİRAS
Mirasa konmak yeni iş girişimlerine atılacağınızı ve başarılı olacağınızı işaret eder.MİSAFİR
Rüyada tanımadığı veya iyi duygular hissetmediği kimselere misafir olması, yine sevmediğibir kişi tarafından rahatsız edileceğine yorumlanır.
MOLLA
Kendinizi geliştireceğinize ve çevrenizdeki insanların saygısını kazanacağınıza işaret eder.Kendisinin molla olduğunu görmek, zor durumda olan arkadaşlarınıza yardımdabulunacağınıza yorumlanır. MOR: Rüyada mor renk görmek, artık başarının sizinle beraberolacağına yorumlanır.
MORFİN
İşlerinizin hep ters gideceğine, bir türlü rahata kavuşamayacağınıza işaret eder.
MOTOR
Rüyada çalışan bir motor görmek, işlerin güzel olacağına, durmuş bir motor görmek ise işlerinbozulacağına yorumlanır.
MOZAİK
Rüyada mozaik görmek, çok kısa bir süre sonra bir geziye çıkacağınıza yorumlanır.MUCİZE
Rüyada mucizeye şahit olmak, yapılması çok zor olan bir işi, herkesi şaşırtarak, başarıylasonuçlandıracağına yorumlanır.
MUHAFIZ
Rüyasında muhafız gören, etrafındakilerin güvenini kazanacak demektir.MUHALLEBİ
Rüyada muhallebi yemek, şansınızın açılacağına, isteklerinizin gerçekleşeceğine işaret eder.Muhallebi yapmak da zor durumdaki insanlara yardım edeceksiniz demektir.
MUHALLEBİCİ
Rüyada muhallebici görmek, güzel bir şekilde sona erecek aşk macerası demektir.MUHTAR
Aile içinde huzurun kaçacağına işaret eder. Rüyada muhtar olmak, sonradan pişmanolacağınız işlere kalkışmayın demektir.
MUM
Mum tutmak veya yakmak bekar erkek için güzel bir kızla evliliğe; bekar bir kadın için iyibiriyle evliliğe ve çocuğa yorumlanır. Eğer rüyayı gören gurbette ise yurduna dönmeyeişarettir. Yoksul biri için para kazanmaya; tüccar için ise fazla para kazanmaya ve kârınınartmasına; memur ise işinde yükselmeye yorumlanır. Çevrenizdeki insanlaragüvenebileceğinizi ve uğraştığınız her işte başarılı olacağınızı işaret eder. Mumu üfleyereksöndürmek, bir yakınınızın ölümü demektir.
MUMYA
Rüyada mumya görmek, eski arkadaşınızdan umulmadık bir zamanda güzel bir haberalacağınıza işarettir.
MUSİKİ ALETLERİ
Rüyada müzik aleti çalmak emellerinize kavuşacaksınız demektir. Güzel bir geleceği de işareteder. Bir müzik aleti satın almak, güzel sanat alanında ummadığınız kadar çok başarıkazanacağınıza işarettir. Eğer rüyayı genç bir kız görmüşse evlilik hayatının mutluluk içindesüreceğine işaret eder.
MUSİKİ
Rüyada müzik sesi işitmek, çok güzel bir rüyadır. Rüyayı görenin, en istediği şeyingerçekleşeceğine yorumlanır.
MUSALLA TAŞI
Rüyada görülen musalla taşı, aile içinde kavgalara ve geçim sıkıntısı çekeceğinize işaret eder.
MUSKA
Rüyada boynunuzda bir muska görmek güzel bir haber alacağınız anlamına gelir.MUSLUK
Rüyada musluk ile ilgili her şey iyiye, bolluğa, sağlığa, işlerin iyi olacağına ve güzel haberleralınacağına işarettir.
MUŞAMBA
İki yüzlü arkadaşlarınız olduğuna, ilişkilerinizde daha dikkatli olmanız gerektiğini işaret eder.MOTOSİKLET
Rüyada motosikletle ilgili her şey ilginç ve çok iyi bir iyi arkadaş kazanacağınıza yorumlanır.MUTFAK
Evinin mutfağında kendisini gören bir insan, bekarsa kısa süre sonra evlenecek anlamındadır.MUZ
Rüyada muz görmek, anne karnındaki bebeğe ya da ölüye ya da cezaevinde bulunan birkimseye yorumlanır. Muz ağacı dindar ve mal sahibi varlıklı zengin bir adama yorumlanır. Burüya, evleneceğiniz kişinin yanlış insan olduğuna işaret eder. Eğer evliyseniz, evliliğinizsorunlu alacak ve para sıkıntısı çekeceksiniz demektir.
MÜCEVHER
Rüyada mücevher görmek, bu rüyayı görenin çok para kazanacağını, zenginleşeceğini ve aynızamanda çocuğu olacağına yorumlanır. Bütün güzellikler ve zenginlikler sizin olacakdemektir. Mücevher takmak ta başarı kazanacağınızı ve üst makamlara çıkacağınızı işareteder.
MÜDÜR
îiş yerinde sorun yaşayabilir, hatta işinizden bile olabilirsiniz demektir.MÜEZZİN
İyi huyunuzu ve sabrınızı koruduğunuz sürece başarılı olacaksınız, demektir.MÜFTÜ
Rüyasında müftü gören kimse akılı ve itibar sahibi bir kimsenin dostluğunu kazanacakdemektir.
MÜHENDİS
Rüyada mühendis görmek, bir şeyin mahvolmasına olmasına, harap olan bir yerin yenidenyapılmasına yorumlanır. Kendisini mühendis olarak görmek, uzun hayat süreceğineyorumlanır.
MÜHÜR
Rüyada mühür görmek, emniyet ve güvene yorumlanır. Çok büyük emellere sahipsinizdemektir. Bu emellere kavuşmak için de çok fazla çalışmanız gerekir demektir.
MÜNAKAŞA
Rüyada bir başkasıyla tartışmak, erkekler için mahkemelik bir olayın lehinize biteceğine
işaret eder. Kadınlar için daha önce küstüğü birisiyle barışacağına yorumlanır.MÜREKKEP
Rüyada mürekkep görmek, davranışlarınızda dikkatli olmanız gerektiğine aksi taktirde budavranışlarınızın yanlış anlaşılacağına yorumlanır.
MÜŞTERİ
Rüyada alış :veriş yapan birini görmek sıkıntıya düşmüş birisine yorumlanır. Bir şey satınalması veya satması o kimsenin muhtaç durumda olmasına yorumlanır.
MÜZAYEDE
Şanslı bir döneme gireceğinize işaret eder.Müzayedeye katıldığını görmek, yakınlarıyla tartışayapılacağına, küskünlükler yaşanacağına yorumlanır.
MÜZE
Rüyada bir müzeyi gezmek, çok beğendiniz, üstesinden gelebileceğiniz yapmaktan büyükzevk alacağınız bir işe girene kadar çok iş yeri
MÜZİK
Rüyada sesle, ya da müzik aletleriyle müzik dinlemek, iş hayatınızda büyük başarıkazanacağınıza yorumlanır. Dinlediğiniz müzik kötü ise mantıklı olmayan kimselerinönerilirine uyduğunuz çok zor durumda kalacağınıza işaret eder. Rüyada dans müziği ile dansetmek çevrenizde sevilen bir insan olduğunuzu gösterir. Güzel ve romantik bir müzikdinlemek aşka ve mutluluğa yorumlanır. Hüzünlü bir müzik dinlemek sizi üzecek,canınızısıkacak haberler almaya hazırlıklı olmanız gerektiğini bildirir.