Rüya Tabirleri “N” Harfi Rüya Tabiri Sözlüğü

NABIZ
Rüyada nabzın attığını görmek , hayat ve sağlık havadislerinin alınacağına yorumlanır.NACAK
Artık geçim sıkıntısı geçmeyeceğinize yorumlanır. Rüyasında nacak ile odun kesmek, sağlıkdurumunuzun bozulabileceğine işaret eder.
NADAS
Rüyada nadasa bırakılmış toprak gören kişinin, emellerinin gerçekleşmesi için biraz dahabeklemesi gerektiği demektir.
NAFTALİN
Rüyada naftalin görmek, sizden yaşlı bir yakınınızdan beklemediğiniz bir zamanda ve debeklemediğiniz miktarda para yardımı almak demektir.
NAKARAT
Rüyasında bir şarkının nakaratını dinlediğini gören kişi sizin bir sinir hastanesinde tedavigörecek demektir.
NAKIŞ
Rüyada nakış işlediğini görmek, iş hayatında başarı kazanırken aşk hayatında büyük bir hayalkırıklığına ye uğramak şeklinde yorumlanır. Nakışı başka birinin işlediğini görmek, başınıza
gelecek bir olay nedeniyle karakolluk, mahkemelik ya da hastanelik olacağınız işarettir.NAL
Nal talihin açılması ve uğurlu olaylar olarak yorumlanır.Rüyada nal görmek iyiye. Rüyada nalgörenin şansı açık olacaktır. Yolda nal bulan bir kimsenin karşısına, hiç beklemediği bir andagüzel bir fırsat çıkacak demektir.
NALBANT
Rüyasında bir nalbant gören kişi, çok güzel haberler alacak demektir.NALBUR
Geçmişte kalan bazı kavgalar yeniden ortaya çıkacak, bu durum da sizi sıkıntıya sokacakdemektir.
NAMAZ
Rüyada kıbleye doğru namaz kıldığını görmek, dünya ve ahrette hayra yorumlanır. Kıbleyedoğru değil de başka tarafa doğru namaz kıldığını görmek, dinden çıkacağınıza yorumlanır.Namazı yarıda bıraktığınızı görmek emellerinize kavuşamayacaksınız demektir. Cenazenamazı kılmak uzun ömre yorumlanır.
NANE
Rüyada yeşil nane para demektir. Rüyasında nane toplayan kişi biraz çalışırsa para kazanır.Nane satın almak büyük ve sevindirici bir kısmettir.
NAR
Kışın nar rüyası görmek hayırlıdır. Kırmızı nar zenginlik olarak yorumlanır. Genç kız rüyadaekşi nar yerse pekte hayırlı olmayan birisine aşık olacaktır. Nar ayıkladığını görmek çok parakazanmak demektir. Olmuş narları toplamak, zenginliğe, hamlarını toplamak hastalık,üzüntüye yorumlanır.
NARA
Kendisinin nara attığını gören kimse, yapılan haksızlıkla karşısında atık patlayacak demektirNAZAR
Rüyada nazara uğramak, önemsiz birtakım şeyleri kendinize dert ederek, sıkıntıyadüşünüyorsunuz demektir.
NAZARLIK
Rüyada nazarlık görmek çok güzel haberler almaya yorumlanır.NEFES
Rüyasında fazla nefes aldığını gören kişinin, canın bir şeye çok sıkıldığına yorumlanır.Rüyada nefes darlığı çekmek artık dertlerden kurtulma fırsatının doğduğuna yorumlanır.
NEFRET
Bu kötüye yorulan bir rüyadır. Birinden nefret ettiğinizi gördüyseniz, kaza yapacağınızaişarettir.
NEHİR
Size yardımı dokunacak, çok iyi niyetli bir insanla tanışacaksanız demektir. Nehirde
yüzdüğünü görmek, işinizde makam ve yetki sahibi bir kimseden yardım alacaksınızanlamındadır.
NERGİS
İyi ve güzel bir insanla bir birlikteliğe işaret eder.NEY
Rüyada ney veya kaval çalmak, oyun ve eğlenceye, bazen de rahatlık ve mutluluğayorumlanır. Ney çalmak hasta birisi için ölüme; çocuk sahibi olmak isteyen için çocuğuolmasına yorumlanır.
NEZLE
Rüyasında nezle olduğunu gören kimse olaylar karşısında daha dikkatli davranmalı demektir.Etrafınızda düşmanlarınız var demektir. İnsanlarla ilişkilerde daha dikkatli olmanız gerektiğidemektir. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğine yorumlanır.
NİKAH
Rüyasında tanımadığı bir kadınla nikahlandığını gören erkek, oruç veya namaz gibi farzlarıyerine getirmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada nikahlandığını görmek bir kız ise yakınzamanda evlenmek demektir. Nikah kıydığını görmek iyilik etmek demektir.
NİKAH MEMURU
Nikah memuru görmek, bekar biri için evliliğe; evli kimse için ayrılığa işarettir.NİLÜFER
Evliler için eğlenceli bir tatile yorumlanır. Rüyada nilüfer toplamak zor bir işin sonucundabaşarıya ulaşacağını işaret eder.
NİNE
Rüyasında nine görmek, çok iyidir. Her zaman iyiye yorulur.. Büyük bir mutluluk, sağlık vezenginlik demektir.
NİŞANLANMAK
Rüyada tanımadığınız birisiyle nişanlanmak, güzel bir haber alacağınıza işarettir. Nişanınatılması pek iyiye yorulmaz.Rüyada bir nişana giden kişi yeni şeyler öğrenecek, yeniinsanlarla tanışacak demektir. Rüyada nişanlandığını görmek beklediği fırsatın geleceğineyorumlanır.
NİŞASTA
Yakınlarınızla tartışacağınıza ve aranızın açılacağına işaret eder. Nişasta yediğini görmekarkadaşlarınız arasında sizin kötülüğünüzü isteyenler var demektir.
NOHUT
Rüyada nohut görmek, yakınlarda güzel bir haber alacağınıza yorumlanır. Rüyada nohutzorlukla kazanılan paradır. Rüyada bir yerden nohut aldığını görmek parayla ilgili bir sözvererek güç durumda kalır. Nohut yediğini görmek para kazanmak demektir.
NOTER
Rüyada noter görmek, pek hayra yorumlanmaz. Hareketlerinize dikkat gerektiğini işaret eder.
NUH PEYGAMBER
Rüyada Nuh peygamberi görmek, uzun hayata yorumlanır.NUMARA
Rüyada rakam görmek, iş yaşamında iyi şansa yorumlanır. İş hayatında meydana gelecekolaylar demektir.
NUR
Rüyada nur, aydınlık ve doğru yol demektir. Kafir bir kimse bu rüyayı görürse Islama Allah’ayakınlığı keşfeder. Aydınlıktan sonra karanlığa çıkarsa, yoksulluktan zenginliğe, işaret eder.İsyandan sonra tövbeye yorumlanır.
NUTUK
Kendinizi nutuk verirken görmek, emeklerinizin karşılığını yakında alacaksınız demektir.