Rüya Tabirleri “Z” Harfi Rüya Tabiri Sözlüğü

ZARF
Zarf görmek maksadın hasıl olmasına, ince ve derin anlamlara, ilme yahut eşya konulansandığı delalet eder. Rüyada kağıt zarf görmek , önemli bir sırrı öğrenmeye; içine her hangibir kağıt koymak üstünlük ve öncülük anlamına gelir. Rüyada kağıt zarf görmek, gizli birolayı ortaya çıkaracağınıza yorumlanır. Zarfın içine bir kağıt koymak girdiğiniz bir topluluktalider olacağınızın işaretidir. Kapalı zarf haberdir. Temiz bir zarfa kağıt koymak ise paradır.Ayrıca zarfın rengine göre de yorum yapılır. Rüyada mektup zarfi görmek, Önemli birisininsizden saklandigina delalet eder. Kapali bir zarf sirra; açik zarf görmek ise bazi sirlarinaçiklanacagina; üzeri yazili zarf görmek ise, sizi kiskanan kimselerin bulunduğuna işarettir.Bir başka rivayete görede: Rüyada zarf görmek, maksada ulaşmaya, bazen de eşya konulansandiga ve ilme işarettir. Rüyada mektup zarfı görmek; sırlarınızın yakınlarınız tarafındanaçığa çıkarılacağına, mektubu zarfa koyduğunuzu görmek; önemli sevindirici haberleralacağınıza, bir zarftan mektup çıkartarak okuduğunuzu görmek; uzaktaki bir dostunuzunsizden mektup beklediğine işarettir.
ZAHMET
Zahmet ve meşakkat çektiğini görmek rahata kavuşmaya yahut kaçınılması gereken şeyleriyapmaya delalet eder. Rüyada zahmet çektiğini görmek, mutluluk ve rahatlik içindebulunduğuna delalet eder. Abdulgani Nablüsi’ye göre, rüyada zahmet ve meşakkat çekmek ishayatinda haksiz kazanç elde etmeğe ve haram mal edinmeğe işarettir. Bir rivayete göre,rüyada zahmet çektiğini görmek, kaçinilmasi gerekli isleri yaptigina yorumlanir. Bir başkarivayete görede: Rüyada zahmet çekmek, rahatliga işarettir. Rüyada zahmet çekmekmemuriyetinde hile yapmaya, haksiz ve batil yollu insanlarin mallarim yemeye işarettir. Butabir, rüya sahibi zengin olduğu takdirdedir. Eger rüya sahibi fakir olursa rüya sahibininperhiz yapmasina ve rahatliga işarettir. Bazen de rüyada zahmet çekmek kaçinilmasi gerekenşeyleri yapmaya işarettir.
ZAM
Rüyada her hangi bir maddeye zam yapildigini görerek sinirlendiğinizi görmek, ücretinizeveya maasiniza zam yapilmasini istediğinize ve bunun reddedildiğine işarettir.
ZAMAN
Mücerret ( Soyut) bir kavram olan zaman, Allah katında takdir edilen şeylere ve bunlarıntecellilerine, Zaman saymak ömrün kısalığına yahut dünyalık bir beklentiye kendinikaptırmaya, Takvim, zaman periodunda insanın elde edeceği müsbet ya da menfi kazannçlara,Takvimden bir yaprak koparmak, vaat edilen şeye bir gün daha yaklaşmaya ve fırsatlarıkaçırmamak için uyanık olmak gerektiğine delalet eder.
ZAMANDAN BİR SAAT
Bir kimse rüyada, gece ve gündüzden bir saatlik bir zamani görse, o zaman miktari altin ve
gümüşlere nail olur. Rüyada eserde varid olan cuma vaktindeki saat gibi duanin kabuledileceği saati görse, kötülüklerin ve yaramaz şeylerin gitmesine, fakirin zenginliğine ve sözüyerine getirmeye delalet eder.
ZAMK
Ağaçların salgıladığı zamktan yediğini görmek bir kimsenin fazla olan malından istifadeetmeye, Zamk görmek hayır ve menfaate delalet eder. Rüyasinda bazi ağaçlarda bulunanzamktan yediğini görmek, bir kimsenin fazla malindan yediğine ve ondan faydalandiginadelalet eder. Agaç zamki, bulunduğu agacin anlamina göre yorumlanir. Arap zamki denilen vesanayide kullanilan zamki görmek, hayir ve menfaat ile tabir olunur. Kitre denilen bir çeşitzamk da bu şekilde yorumlanmaktadir. Ibni Sirin’e göre, rüyada zamk görmek, baskasininmalina ve esyasina işarettir. Zamk yediğini veya birinin kendisine verdiğini veya satin aldiginiveya bulduğunu gören, halkin malindan faydalanir. Birine zamk verdiğini gören, fazlamalindan baskalarina bir miktar verir. Cabir’ül Mağribi’ye göre, zamk görmek, küçük birmenfaattir. Zamk, hangi agacin ise menfaat de o cihetten gelir. Mesela badem agacizamkindan yediğini gören bir badem tüccarindan menfaat görür. Yaninda zamk olduğunu veondan yediğini gören, kötü huylu ve çirkin bir adamdan menfaat görür.
ZAN
Biri için iyi düşünmek hayra ve hayra vesile olacak şeylere delalet eder. Rüyada her hangi birzanda bulunmak, suç ve haram islediğinize yorumlanir. Birisi için “Ben öyle zannediyorum”diye suçlamada bulunduğunuzu görmek, o kisi hakkinda düsmanlik beslediğinize ve bunundaAllah (C.C) yaninda büyük bir günah olduğuna işarettir.
ZANGOÇ
Rüyada bir kilise zangoçunu görmeniz, günahinizla islediğiniz sevabin tartildigi takdirdebirbirine denk olduğuna işarettir. Zangoç ayni zamanda akrabalarinizdan birinin fakirliğinisize ihbar etmesi bakimindan bu rüya oldukça manali ve önemlidir. Mutlaka yardiminakoşulacak kimselerin varligini gösterir.
ZARAR /ZİYAN
Zarar ve ziyan insanın işlediği günaha; İnsana erişen zarar ve musibet hastanın vefatına,yoksulluk ve manen kör olmaya, insana isabet eden kötülükten düşmanının sevinç duymasınadelalet eder. Zarar rüyalarının tam tersi çıkar.
ZAÇYAĞI
Rüyada zaç ve zaçyagi görmek hayirli değildir. Kederli bir haber alacaginiza veya hafif biryara alarak aci çekeceğinize delalet eder.
ZAĞAR
Rüyada zağar görmek, islerinizin yolunda gideceğine delalet eder. Zağar bazi yorumcularagöre de müjdeli bir habere işarettir.
ZAFİYET
Rüyasında zafiyet geçiren önemli bir olay karşısında çaresiz kalacak demektir.ZAFERAN
İnsanın vücudunda ve elbisesinde lekesi ve rengi belirmemiş olan zaferan hayırla ve güzelisimle anılmaya, Rengi elbiseye etki yapmış olan zaferan hastalığa, Zaferan öğütmekşaşılacak bir işte bulunmaya delalet eder. Rüyada görülen zaferan, kendisinde ölüm haberi
bulunan ferahliga işarettir. Rüyada zaferan görmek, yapacagi bir is için verilecek zamanaişarettir. Bazen zaferan, ferahlik, sevinç ve bu gibi yerlerde kadinlarin toplanmasina işarettir.Rüyada zaferanin görmek, sevindirici haberlere veya yabanci insana işarettir. Rüyada görülenzaferan, iyi şekilde methedilmeye ve güzel isme işarettir.
ZAHİRE
Rüyada zahire gören yakin zamanda zengin ve mutlu olur.ZÜMRÜT
Zümrüt birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada zümrüt görmek alın terinizle kazandığınız paraolarak yorumlanır. Bir ziynet eşyasına takılıysa, yuva kurmak demektir. Rüyasında zümrütünçatladığını görmek, aşık olduğu kimseye gücenecek demektir. Rüyada mücevher taktığınıgören kadın, çocuk sahibi olur demektir. Zümrüt takan kadının eşi ona sadık olacak demektir.
ZAYIFLAMAK
Rüyada çok zayıflamak i, yaşamındaki sıkıntılarla uğraşamayıp ruhsal sıkıntılara düşmekdemektir. Rüyada insanlarında hayvanlarında zayıflaması kötüye yorumlanır.
ZİNCİR
Rüyada zincir görmek güçlü olunacağına yorumlanır. Bekar birisi için evleneceğine işarettir.Rüyayı gören kimse gurbetten vatanına dönecek demektir. Boynunda zincir görmek, iftirayauğrayacağınıza işaret eder. Rüyada el ve ayaklarının zincirle bağlı olduğunu görmesi çokbüyük bir isteği olduğuna yorulur.
ZEYTİN
Rüyada zeytin para kazanmak demektir. Siyah zeytin, bundan sonra rahat ve huzur içindeyaşamak demektir. Yeşil zeytin zengin olmak ve gayri menkul almak demektir. Zeytin ağacıkısmet demektir.
ZABIT
Rüyada zabıt tutulduğunu görmek, ilginiz olmadığı halde adınızın kötü bir olaya karışacağınaişaret eder.
ZABITA
Rüyada zabıta görmek başınıza bir sıkıntı gelecek demektir.ZABİT
Rüyada zabit görmek istenilmeyen, kötü bir olaya isminizin karışması anlamındadır.ZAFER
Çok zor bir sorunun üstesinden gelerek başarıya ulaşacaksınız demektir. Karşınıza çıkan tümsıkıntıları aşacaksınız anlamındadır.
ZAKKUM
Rüyada zakkum görmek, kötü ve üzüntü verecek bir haber almak demektir.ZALİM
İyi arkadaşlarınızın sağlıklarıyla ilgili haberlerin sizi mutlu edeceğine yorumlanır.ZAMBAK
Rüyada zambak gören kimsenin işleri iyi olacak, bol para kazanacak demektir. Beyazzambaklar görmek huzur ve mutluluğa erişecek anlamındadır.
ZAMPARA
Çok yoğun bir iş yaşamınız olduğuna, işleriniz dışında bir şeye vakit ayıramadığınızı bildirir.ZAR
Rüyada zar oynamak ve kazanmak size yarar sağlamayacak, helal olmayan paraya ve malkaybına yorumlanır.
ZARF
Rüyada kağıt zarf görmek, gizli bir olayı ortaya çıkaracağınıza yorumlanır. Zarfın içine birkağıt koymak girdiğiniz bir toplulukta lider olacağınızın işaretidir.
ZEBANİ
Rüyada zebani görmek, sıkıntılı bir döneme gireceğinizi haber verir.ZEBRA
Maceraya olan düşkünlüğünüzden sürekli tehlikeye atılıyorsunuz demektir.ZEHİR
Rüyasında zehir içerek öldüğünü gören kimse yaşamında güzel gitmeyen olayla olacakanlamındadır. Rüyada zehirlenmekten kurtulmak yaşamının bundan sonra ferahlık ve bollukiçinde olacağına yorumlanır. Rüyada başkasını zehirlemek bir sıkıntı yaşayacağını ancak busıkıntıların zamanla bu sıkıntıdan kurtulacağına yorumlanır. Etrafınızda olan olaylarmoralinizin bozulmasına neden olacak demektir.
ZELZELE
Başınıza çok büyük belalar geleceğine işaret eder. Çok kötü bir rüyadır.ZEMZEM
Rüyada zemzem suyu görmek çok tehlikeli hastalıktan kurtulmaya, üzüntünün ve sıkıntınınbiteceğine yorumlanır.
ZENCİ
Rüyasında zenci gören kişi geçinebilmek için çok çalışması gerekir anlamındadır. Evin içindezenci görmek uzun süredir sonuçlandıramadığınız bir işi bitireceğinize yorumlanır.
ZENGİN
Rüyada zengin birini görmek çok sıkıntılı bir dönem geçirdiğinizi işaret eder.ZERDALİ
Rüyada zerdali görmek, iyi bir haber olarak yorumlanır, zevk almayacağınız anlamındadır.ZEYBEK
Akrabalarınız ve arkadaşlarınızla, eğlenceli vakit geçireceğinizi haber verir.ZIMBA
Rüyada zımba görmek, inatçı huyunuz yüzünden, çevrenizdeki insanları inciteceğinize işareteder.
ZIRH
Sizi her konuda destekleyecek, başınız her sıkıştığında yardım edecek dostlara sahipolduğunuzu işaret eder.
ZİL
Rüyada zil sesi duymak güzel olaylara yorumlanır. Genç bir erkek için yüksek makamlarayükseleceğine işaret eder. Orta yaşlı kimse için bu rüya yaşamında iyi değişiklikler yapmayayorumlanır. Bekar bir kız için mutlu olacağı bir evliliğe işaret eder. Eğer rüyayı gören evliysegeleceği oğlan çocuğunun doğumuna yorumlanır.
ZİNDAN
Çok güvendiğiniz bir işte hayal kırıklığına uğrayacaksınız demektir.ZİRVE
Mücadeleci yapınız nedeniyle, daima sorunların üstesinden gelecek, başarılı olacaksınızdemektir.
ZİYAFET
Bu rüyalar daima hayra yorulur. Rüyada ziyafet vermek iyilik yapmak demektir. Ziyafetsofrası görmek hayatının sonuna kadar para derdi çekmemek demektir. Bir ziyafet sofrasınaoturmak istediği makama yükselir anlamındadır.
ZİYAN
Bir olay nedeniyle ziyana uğrayan insan, emeğinin karşılığını mutlaka alacak demektir.ZİYARET
Rüyada birini ziyaret etmek, mutluluk demektir. İstemediğiniz bir ziyaret ise, sevmediğinizinsanlarla aynı ortamı paylaşacaksınız demektir.
ZURNA
Uzun zamandır görüşmediğiniz bir arkadaşınızla tekrar bir araya geleceksiniz demektir.ZÜRAFA
Çok güzel ve karlı bir yolculuğa çıkacağınıza işaret eder.