Yılanlı Rüyalar

Yılanlı Rüyalar

Rüyamda Bir Yılan Tarafından Isırıldım !!

Rüyalarda en sık görülen hayvanlardan biri yılandır. Yılanlar karmaşık semboller içerir. Çünkü hem olumlu hem de olumsuz anlamlara sahip olabilirler. Yılanın rüyanızdaki önemini anlamak için, yılanlarla ilgili kişisel deneyimlerinizi ve yılanın kültürünüzde nasıl görüldüğünü göz önünde bulundurmanız önemlidir. Örneğin, bir yılanı evcil hayvan olarak tutarsanız, o zaman rüya sizin için yılanlardan nefret eden veya onlardan korkan bir insandan farklı bir anlama sahip olacaktır. Yılan, birçok kültürde güçlü bir sembole sahiptir ve bu nedenle kültürel geçmişiniz yılanlı rüyanızın nasıl yorumlandığına dair önemli bir faktör oynayabilir.

Yılan korkuyu ifade eder:

Çoğu kişi için bir yılanın görüntüsü korku uyandırabilir. Yılanlar önceden kestirilemez ve herhangi bir zamanda aniden saldırabilirler. Bu nedenle, rüyanızdaki bir yılan, hayatınızda öngörülemeyen ve kontrolünüz dışında olan bir şeyi temsil edebilir. Bilinmeyenlerden korkuyorsunuzdur.

Yılan, gizli tehditleri ifade eder:

Yılanlar bazen zor görüldükleri ve çalıların arasında süründükleri için gizli bir tehdidin ve / veya ihanetin simgesidirler. Harekete geçmek için en iyi fırsatı beklerler. Rüyada yılan sizi ısırırsa, rüyanız sizi uyanık hayatınızda farkında olmadığınız veya henüz yüzeye çıkmamış bir şeye karşı uyarmaya çalışıyor demektir.

Rüyanda küçük bir yılan görmek, tehdidi hafife aldığınız anlamına gelir. Yılanı öldürürseniz veya yılan ölürse, bu tehdidin geçtiği veya onu aştığınız anlamına gelir.

Yılan, bilinçaltını ifade eder:

Yerde sürünen yaratık olarak bir yılan bilinçaltınızı temsil edebilir. Bazen yılan suda yüzerken bulunabilir ve bu da bastırdığınız duyguları yansıtır. Bir kutunun içinde bir yılan hayal ediyorsanız, bilinçaltınızın bir bölümünü kabul etmeyi reddettiğiniz anlamına gelir. Rüyadaki yılan sizi uyarıyor veya bir çeşit gizli mesaj taşıyor olabilir.

Yılan, cinsel cazibeyi ifade eder:

Freudyen düşünce okuluna göre, yılan fallik bir sembol olarak görülür ve bu nedenle ayartmayı, bastırılmış düşünceleri, ham cinsel enerjiyi veya yasak cinselliği ifade eder. Özellikle yatağınızda bir yılan görmek, cinsel olarak aşırı güçlenmiş veya cinsel olarak tehdit altında hissettiğinizi gösterir. Deneyimsiz, gergin ya da yetişemiyor olabilirsiniz. Eğer yılandan korkuyorsanız, o zaman seks, yakınlık veya bağlılık korkularınızı ifade eder. Canlı bir yılan yediğini hayal etmek, yakınlık veya cinsel tatmin aradığınızı gösterir. Hayatınızda duygusallık ve tutkunun yokluğunu ifade eder.

Yılan, duygusuz bir insanı ifade eder:

Bir metafor olarak, rüyanızdaki yılan çevrenizdeki duygusuz, kötü ve acımasız bir kişinin sembolü olabilir. Bu senaryoda yılan size saldırmaya, sizi ısırmaya ve hatta canlı canlı yemeye çalışacaktır. Bazen yılan insan formuna bile dönüşebilir. Rüyan sana ona güvenmemeni söylüyor. Bilinen birine karşı gerçek hislerinizi vermekten korkuyorsanız, o zaman muhtemelen yılanları hayal edeceksiniz.

Yılan, dönüşümü ifade eder:

Derilerini dökebilme kabiliyetiyle yılanlar dönüşümü temsil eder. Rüyanız size olumlu bir his bıraktıysa, o zaman yılan rüyası olumlu değişimi, kendini yenilemeyi, büyümeyi, bilgiyi ve bilgeliği temsil eder. Uyanık hayatınızda ne gibi yeni değişiklikler oluyor veya neyi değiştirmek istiyorsunuz? Özellikle, kırmızı bir yılanı rüyada görmek, yılanın olumlu özelliklerini ve ateşli tutkunuzu vurgular. Yılanla savaşıyorsanız, değişime karşı savaştığınız anlamına gelir. Karşılaşılmasanız veya tatmin edilmeseniz bile, her şeyi olduğu gibi seviyorsunuz.

Yılan, iyileşmeyi ifade eder:

Bazı kültürlerde yılan iyileştirici bir sembol olarak görülür. Sonuçta, zehirli yılanlar kendi zehirlerinin panzehirini taşır. Ve tıp mesleğinin sembolü, iki yılan içeren bir caduceus’tur. Böylece yılanlar, bazı hastalıklardan kurtulma veya korunma anlamına gelir.

caduceus

Yılan, yaratıcılığı ifade eder:

Yılanın bir başka olumlu yorumu, yaratıcılığınıza ve potansiyelinize işaret ediyor olabilir.

Sonuç:

Yılanların sembolizmi, yılana karşı duygularınıza bağlı olarak olumlu veya olumsuz olabilir. Bazen, yılana karşı hissettiğiniz ilk korkuyu aşmak zor olabilir fakat; böylece rüyanızın daha anlamlı bir analizini elde edebilirsiniz.

Tek Yanıt

  1. Serap 4 Kasım 2020

Rüyanı Yaz