Hakkımızda

İnternet Sitemize Hoş Geldiniz.

Hakkımızda:

Örnek Vaazlar, zamanımızın en etkin mecralarından biri olan internet ortamında vaaz, hutbe ve dini bilgiler başta olmak üzere İslami içerik barındıran bir internet sitesi olarak hizmet vermektedir.

İnternet bilgiye ulaşmayı inanılmaz derecede hızlandırmaktadır. Oturduğunuz yerden tek tıkla neredeyse bütün kaynaklara ulaşabiliyorsunuz. Bir yere giderken kütüphanenizi yanınızda taşıma şansınız pek yok ama; akıllı telefonunuz sayesinde bütün kütüphaneler cebinizde dolaşıyor.

Kur’an Okurken bile bilgisayar hatlı olanını tercih ettiğimiz teknoloji asrında bir hatibin vaaz veya sohbet hazırlarken günümüz teknolojilerinden istifade etmesi kaçınılmaz olmaktadır.

Başlangıçta vaaz ve hutbe arşivi tarzında bir web sitesi iken gelen istekler doğrultusunda güncel vaazlar da hazırlanıp paylaşılmaya başlandı.

“Biraz daha kapsamlı bir şey olsun” dedik güncel ve sıkça sorulan dini soruların cevaplarını kaynakları ile paylaşmaya başladık. “Hayattan kopuk olmasın” dediler, biz de ilgimizi çeken faydalı gördüğümüz şeyleri de paylaşmaya başladık.

Yaşanmış bir olayı vaaz içinde anlatınca çok etkili oluyor keşke kıssadan hisseleriniz de olsaydı” dediler. Onun için de bir sayfa hazırladık. (Kıssadan Hisseler için Buraya Tıklayınız.)

Böylece hali hazırdaki ornekvaazlar.com sitesi meydana geldi.

İnternet sitemizi daha faydalı hale getirmek için görüş ve önerileriniz bizi çok mutlu edecektir. (Görüş ve Önerileriniz için buraya tıklayın.)

Size ait vaaz ve sohbetlerin yayınlanmasını isterseniz bu linkten bize göndererek örnek vaazlar internet sitesinde paylaşabilirsiniz.

Ayrıca kalemi güçlü olan arkadaşlarımız bu linkten makale ve yazılarını gönderebilirler.

Güncel tutmaya çalıştığımız ornekvaazlar.com’u takipte kalmanız bizi çok mutlu edecektir.

İstifadeli olması dileği ile…

Allah’a Emanet Olunuz.

Örnek Vaazlar