Alexa Sıralamanızı Artırın 2020

Alexa Sıralamanızı Artırın 2020

Alexa Sıralamanızı Artırın 2020

Alexa derecemi nasıl artırabilirim? Alexa puanımı artıracak herhangi bir püf noktası veya ipucu var mı? Alexa sıralaması önemli mi? Birçok web sitesi sahibi ve yeni blog yazarı için trafik almak ve Alexa Sıralaması büyük öneme sahiptir.

🔥Trafiğinizi 250k / ay’a çıkarmak için Alexa’nızı nasıl güçlendireceğinizi daha derinlemesine incelemeden önce, meselenin temellerinden başlayalım.

Alexa nedir ve Alexa Sıralaması nedir?

Alexa, web sitelerine ilişkin trafik verilerini barındıran bir şirkettir ve çoğunlukla Alexa Rank olarak adlandırılan web sitesi sıralaması bilgileriyle bilinir . Global Alexa Rank, sitenizin dünya çapında ne kadar popüler olduğunu gösterir ve Local Alexa Rank, alan adının kayıtlı olduğu ülkede popülerliğinizi gösterir.

Alexa Derecenizi nereden öğrenebilirsiniz?

Burada kendi sitenizin Alexa Sıralamasını bulabilirsiniz . Ayrıca, benim gibi ve Alexa Rank’inizi sürekli kontrol ediyorsanız, Alexa Traffic Chrome Uzantısını veya SEOQuake’i (size diğer yararlı SEO verilerini verecektir ) yükleyebilirsiniz, böylece ziyaret ettiğiniz herhangi bir sayfanın sırasını hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

Alexa Sıralaması önemli mi? Neden kimse bunu dikkate alsın?

Alexa Rank, bir sitenin reklam potansiyelini gösterdiğinden pazarlamacılar için çok önemli bir araçtır . Sayı ne kadar düşük olursa, site o kadar fazla trafik alır ve bu nedenle reklamların sunulacağı kişi sayısı artar. Alexa Sıralaması düşük olan alanlar genellikle Alexa Sıralaması yüksek olan alanlardan daha değerli olarak kabul edilir. Alexa Puanının düşük olması , Reklam ağınızdan elde ettiğiniz TBM’yi artırabilir veya sitenize güzel yerel reklam verenleri yerleştirmenize yardımcı olabilir.

Bu nedenle, sitenizin Alexa Sıralamasını düşürmek siteniz için faydalı olabilir.

Alexa Sıralamanızı Artırın 2020

Alexa Sıralamasını hangi faktörler etkiler?

“ALEXA HER GÜN, SON 3 AY İÇİNDE HER BİR SİTEYE ORTALAMA GÜNLÜK ZİYARETÇİLERİ VE SAYFA GÖRÜNTÜLEMELERİ TAHMİN EDİYOR. SON 3 AYDA EN ÇOK ZİYARETÇİ VE SAYFA GÖRÜNTÜLEME KOMBİNASYONUNA SAHİP SİTE 1. SIRADA YER ALIYOR. ”

Kendi deneylerimde Alexa Sıra algoritmasında rol oynayan birden fazla değişken (önem sırasına göre sıralanmış) olduğunu da buldum. Bu şunları içerir:

 • Alexa Araç Çubuğunu kullanan kişilerden gelen trafik (site ziyaretçilerinin sayısının korkunç bir tahminidir)
 • Sayfa görüntüleme sayısı
 • Ziyaretçi başına sitede geçirilen süre
 • Hemen Çıkma Oranı ve TO (Tıklama oranı).
 • Görüşlerin Kalitesi ve Çeşitliliği
 • Siteye gelen bağlantıların sayısı (geri bağlantılar olarak da bilinir)
 • Sosyal Medya paylaşım, beğeni, yorum sayısı
 • Site Yükleme Hızı (ziyaretçilerin sitenizden bu kadar hızlı ayrılmamasına neden olur)
 • Site UX / Kullanıcı Arayüzü

Alexa Sıralaması SEO veya trafiği etkiler mi?

SEO ve Alexa Rank arasında doğrudan bir ilişki yoktur . Bununla birlikte, daha düşük bir Alexa Sıralaması, Google’ın ilk sayfasında SEO blog yayınlarının bulunmasıyla ilişkili olabilecek yüksek miktarda trafik anlamına gelebilir. Alexa Sıralaması 10k’nin altında olan siteler muhtemelen SERP’lerden (Arama Motoru Sonuçları Sayfası) iyi bir ziyaretçi sayısının tadını çıkarır.

Yüksek otorite sitelerinden geri bağlantı almak, sitenizin alan otoritesini artıracak ve arama terimleriniz için daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır. Bu, Alexa Sıralamanızı artırarak daha fazla trafik almanıza yardımcı olur .

2020’de Alexa’nızı nasıl hızlı artırabilirsiniz?

 1. Alexa Sıralamasını düşürmek için basit adımlar :
 2. Alexa Araç Çubuğunu birden çok tarayıcıya (Chrome, Safari, Firefox, vb.) Yükleyin .
 3. En sevdiğiniz VPN’i indirin ve bağlanın.
 4. Her tarayıcıda PageReboot‘a gidin , sitenizi yerleştirin ve 60 saniyede bir (veya sabırlıysanız daha uzun) yenileme süresini ayarlayın.
 5. Arkanıza yaslanın, rahatlayın, blog yayınlarımdan birini okuyun ve yaklaşık 15-20 dakika bekleyin.
 6. Şimdi VPN’de ülkeyi değiştirin.
 7. En iyi sonuçlar için bunu günün farklı saatlerinde yapın ve IP Adresinizi her 10 dakikada bir değiştirin.

Alexa Sıralamanız, 100.000’den az veya her hafta bir reytinginiz varsa her gün güncellenmelidir; bu nedenle, artırmanın sonuçlarını yaklaşık iki hafta içinde görmeyi bekleyin.

Yazar: Yönetici

Yönetici

Bir yorum

 1. Avatar

  Güzel bir alexa rehberi olmuş. Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.